راهکارهایی برای زنده نگه داشتن عشق

راهکارهایی برای زنده نگه داشتن عشق

روزی مراجعه کننده ای داشتم که ۲۵ سال از ازدواج آنها می گذشت و مرد حسابی خسته از روند تکراری زندگی‌اش شده بود و دیگر هیچ لذتی از ارتباط عاطفیش نمیبرد میگفت با عشق ازدواج کرده است و در روزهای اول آشنایی رابطه شان پر شور و حرارت بوده و الان هیچ لذتی از زندگیش نمی برد و همه چیز برایش یکنواخت شده است توصیه ای که به این آقا داشتم مرور خاطرات شیرین روزهای اول آشنایی بود. باید یادشان بیاید چگونه در جوانی قلبشان برای همدیگر می تپید و چگونه در طول هفته منتظر می ماندند تا آخر هفته با هم بیرون بروند. کارهایی که در گذشته انجام می دادید که خیلی لذت می بردید را به یاد بیاورید و آن ها را لیست کنید.
فکر می کنم که شما به راحتی باز می توانید آن کارها را انجام دهید مهم این است که از انجام دادن آن ها لذت ببرید شما باید بتوانید هر روز با هم بودنتان را گرامی و عزیز بدانید و برای زنده نگه داشتن عشق تان قدم بردارید. رابطه عاطفی شما یکی از گرانبهاترین و و ارزشمندترین هدیه زندگی به شماست و شما باید هر روز وقت صرف این ارتباط ارزشمند کنید.

در بیشتر مواقع تنوع کارهای خیلی کوچک بر ارتباط عاطفی می تواند معجزه آسا باشد. به شرطی که تعداد آنها خیلی زیاد باشد. مثل: ماساژدادن درهنگام خستگی و بیان کردن همزمان احساسات، شانه کردن موهای نامزدتان، کمک کردن به همسرتان برای پوشیدن کت و لباس، نوشتن نامه های کوتاه محبت آمیز، چسباندن جملات محبت آمیزهمسرتان به روی دیوار اتاق خواب تان، درست کردن آلبومی از نوشته های عاشقانه و محبت آمیز همسرتان همراه با ذکر تاریخ و ساعت، زنگ زدن به شریک عاطفیتان وقتی شما سر کار هستید و شوخی کردن با او مثلاً از او سوال کنید در حال حاضر دلش برای شما تنگ شده است؟ اگر الان در کنار من بودی چه کاری با هم انجام میدادیم؟

سعی کنید در روزهای تعطیل وقتی در کنار هم هستید تخیل و رویاپردازی داشته باشید. بوسیدن ۵ دقیقه‌ای داشته باشید، همدیگر را بغل کنید، همدیگر را نوازش کنید، به همدیگر توجه کنید. حداقل ترین کار برای رابطه عاطفی این است که ماهی یکبار همدیگر را غافلگیر کنید و کارهای هیجان انگیز انجام دهید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ترفندهای مهم از حال بد به حال خوب در حل کردن مشکلات زناشویی(قسمت4)

در آغوش کشیدن یکدیگر برای زنده نگه داشتن عشق

احساس بسیار زیبایی است وقتی بدانید که همسر یا شریک عاطفیتان برای خوشحال کردن شما در حال تدارک است، این فرآیند باعث می‌شود که شما احساس کنید که چقدر دوست داشتنی و باارزش هستید و باید در این لحظه حتماً از شریک عاطفیتان قدردانی کنید، قرار نیست که حتماً برای سوپرایز کردن و یا خوشحال کردن همدیگر  هزینه کنید، انجام دادن بعضی از کارها و رفتارهای صادقانه علاوه بر این که صمیمیت را بیشتر می کند چندین هزار میلیارد می ارزد.

همین که شما به راحتی بتوانید در بیشتر اوقات رفتارهای کوچک و هدفمند به ارتباط عاطفی تان تزریق کنید شور و شوق هر روز در زندگی تان در جریان خواهد بود هرچند که زندگی و یا رابطه عاطفی تان دستخوش حوادث و بحران و تجربه های ناخوشایند شود لطفاً در هر شرایطی از زندگی که هستید به همسر یا شریک عاطفیتان به چشم یک معشوق نگاه کنید تا بتوانید یک ارتباط عشقی با شور و حرارت را تجربه کنید.

اگر تمایل دارید در مورد اینکه شریک عاطفی تان فرد مناسبی است بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

اگر با شریک عاطفیتان و یا همسرتان به گونه‌ای رفتار کرده که خیلی برایتان عادی است یا گویی که فقط ایشان زن و یا شوهرتان هم هست مطمئن باشید به زودی ارتباطتان کسل کننده و یکنواخت و عادی خواهد شد. در رابطه عاطفی تان کارهایی را انجام دهید که شریک عاطفیتان عاشقتان شود. سعی کنید مرتب ترین و هماهنگ ترین لباس ها را بپوشید. همیشه شریک عاطفیتان را به یک رستوران ببرید و او رابه جاهای مختلف ببرید و باهم خاطره های رمانتیکی بسازید.

ساختن تعداد بسیاری خاطره و مرور کردن آنها برای روزهای مبادای زندگی معجزه می‌کند.

به مناسبت‌های مختلف زندگیتان بها بدهید و هرگز آنها را از یاد نبرید همسرتان چه جاهایی را برای تفریح دوست دارد؟ به چه جاهایی علاقه مند است؟ با همسرتان و یا شریک عاطفیتان به آنجا بروید. کارهای رمانتیک انجام دهید. مثل: قدم زدن در باران، برف بازی کردن، قدم زدن زیر نور مهتاب، شعر خواندن، خردکردن، پرو کردن لباس‌های خوشرنگ جلو شریک عاطفیتان، امتحان کردن جاهایی که هرگز نرفته اید. امتحان کردن رنگ ها و مدل های خاص برای پوشیدن لباس هایتان که تا الان خیلی از آن رنگها استفاده نکرده اید مسافرت ناگهانی و غافلگیرکننده.

در بیشتر مواقع رمانتیک بودن هیچ خرجی ندارد فقط باید کمی خلاق بود.

نامه های محبت آمیز برای همدیگر بنویسید. بوسه های ۲۰ ثانیه ای داشته باشید. هفته ای سه بار با هم مفصل گفتگو کنید. شما به راحتی در هفت زمینه می توانید کارهای متنوع کوچک را طراحی کنید و به وسیله انجام دادن روزانه آن وارد فرآیند معجزه‌آسای عشق شوید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
علل سرد شدن یک رابطه عاطفی

شما می توانید به راحتی در زمینه‌های

  • کارهای فیزیکی، جسمی مثل: ( ورزش کردن و پیاده روی کردن، ماساژ دادن،)
  • انجام دادن فعالیت های تفریحی مثل:( گوش دادن به موسیقی و تماشای فیلم، تماشای بازی،
  • رابطه جنسی موفق برقرار کردن مثل:( صحبت های رمانتیک جنسی, محبت جنسی و محبت عاطفی).
  • در مسیر یادگیری مشترک قرار گرفتن مثل:( رفتن به سمینار سخنرانی, کتابخوانی، انجام دادن آشپزی های متفاوت).
  • انجام دادن کارهای معنوی مشترک مثل:( رفتن به مراسم مذهبی، مراقبه ،دعا خواندن.
  • احساسی و عاطفی مثل:( حمایت کردن، طراحی کردن راه رسیدن به رویاها، شناسایی آرزوهای طرف مقابل،)
  • فکری مثل:( تبادل نظر و فکر کردن صحبت درباره سیاست و مذهب)

سعی کنید کارهای متنوع مشترک بسیاری را طراحی کنید و انجام دهید.

۱۷ نکته مهم احساسی که قبل از رابطه جنسی موفق باید تجربه شود

 راهکار برای تداوم یک رابطه عاشقانه

برای اکتیو و زنده نگه داشتن عشقتان سعی کنید با افراد مثبت و سازنده در ارتباط باشید.

وقتی با زن و مردی در ارتباط هستید که نسبت به طرف مقابلشان بی تفاوت هستند و در رابطه عاطفی ناکارآمد سیر می کنند کم کم انرژی روانی شما تحلیل می‌رود . چرا که به طور ناخودآگاه به سطح کیفیت ارتباطی آنها توجه می‌کنید و رابطه عاطفی خودتان را مقایسه قرار می‌دهید.

و ممکن است در این فرآیند از اینکه دوستانتان خوشبختی را تجربه نمی کنند احساس گناه کنید و یا رفتارهای ناکارآمد آنها را الگو برداری کنید وقتی که ارتباط تان با شریک عاطفیتان دچار مشکل شد آن رفتارهای آسیب زا را انجام دهید.

ارتباط برقرار کردن با افرادی که سطح مهارت عاطفی شان ضعیف است و در رابطه عاطفی ناکارآمد به سر می‌برند انرژی روانی رابطه‌تان را پایین می‌آورد و ممکن است شما نتوانید رابطه عاطفی اکتیو و فعال و پویا نگه دارید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
تحقیر و توهین و اثرات آن بر رابطه عاطفی

اگر تمایل دارید در مورد علل سرد شدن یک رابطه عاطفی بیشتر بدانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

همانطور که رابطه عاطفی نیاز به رشد و پرورش دارد نیاز به حمایت و مواظبت هم دارد. درست مثل بچه ای که به دنیا آمده است شما نوزادی که تازه به دنیا آمده بغل فردی که ویروس کرونا دارد نمی‌دهید و از آن حسابی مراقبت می کنید پس با افرادی رابطه اجتماعی برقرار کنید که نظر مثبت و مساعد تری نسبت به ارتباط عاطفی شان دارند حتی اگر در شرایطی قرار گرفتید که در اطراف تان افراد انرژی خوار وجود دارند و دیدگاهشان نسبت به ارتباط عاطفی، منفی هست به آنها بگویید که کمکشان می کنید تا رابطه عاطفی شان را بهبود ببخشید.

نسخه هایی کوچک برای عشق دوطرفه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *